Klasa przeznaczenia / użyteczności

To jest kluczowa cecha przy zakupie paneli laminowanych. Jak porównać wytrzymałość na zużycie różnych podłóg? EPLF (Europejskie Stowarzyszenie Producentów Paneli Laminowanych) ustanowiło pewne standardy (klasy przeznaczenia). Panele wszystkich producentów są poddawane identycznym badaniom, które określają jaki jest stopień odporności podłogi na zużycie.

Istnieje 6 klas przeznaczenia podłogi:

  • KL.21 / AC2 Podłogi oznaczone takim symbolem mogą zostać ułożona tylko w słabo użytkowanych pomieszczeniach mieszkalnych, np. w sypialniach.
  • KL.22 / AC2 Podłogi przeznaczone do średnio użytkowanych pomieszczeń mieszkalnych (sypialnie, pokoje dzienne).
  • KL.23 / AC3 Podłogi przeznaczone do intensywnie użytkowanych pomieszczeń mieszkalnych (przedpokoje, pokoje dzienne).
  • KL.31 / AC3 Podłogi przeznaczone do wszystkich pomieszczeń mieszkalnych oraz do słabo użytkowanych pomieszczeń użyteczności publicznej (pokoje hotelowe).
  • KL.32 / AC4 Podłogi przeznaczone do wszystkich pomieszczeń mieszkalnych oraz do średnio użytkowanych pomieszczeń użyteczności publicznej (małe biura, butiki).
  • KL.33 / AC5 Podłogi przeznaczone do wszystkich pomieszczeń mieszkalnych oraz do intensywnie użytkowanych pomieszczeń użyteczności publicznej (sklepy).

Dlaczego my?

Nasza oferta skierowana jest dla tych którzy chcieliby zakupić w najbliższej przyszłości podłogi najlepszej jakości w rozsądnych cenach. Zajmujemy się handlem podłogami drewnianymi, panelami laminowanymi oraz drzwiami - również z usługą monterską. Wszystkich Naszych klientów obsługujemy indywidualnie starając się dopasować ofertę do oczekiwań klienta. Posiadamy szeroki wybór podłóg laminowanych, drewnianych i desek tarasowych wiodących producentów.

W ofercie posiadamy akcesoria do wszystkich rodzajów podłóg: listwy przyścienne, listwy dylatacyjne, teowniki (bardzo przydatne do efektownego połączenia salonu z aneksem kuchennym), płyny do mycia podłóg oraz wiele innych akcesoriów pomocnych do montażu jak i codziennej pielęgnacji podłogi. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych wysoką jakością podłóg oraz miłą i fachową obsługą do odwiedzenia naszych punktów handlowych


Bezpłatna i niezobowiązująca wycena

Wykonujemy nawet najbardziej wymagające projekty, których większość innych ekip niemających odpowiedniej wiedzy praktycznej jak i teoretycznej po prostu boi się podjąć.

Dowieziemy oraz wniesiemy materiały budowlane

Oferujemy transport zakupionych materiałów wraz z ich wniesieniem na terenie województwa świętokrzyskiego.

Kulturalna i profesjonalna obsługa

Gwarantujemy profesjonalne obsługę klienta oraz doradztwo wysoko wykwalifikowanych specjalistów.

Masz pytania? Zadzwoń do nas

Kliknij aby przejść do mapy