Mimo różnic w montażu różnych paneli, można znaleźć kilka uniwersalnych wskazówek

Przede wszystkim aby panele wyglądały jak najlepiej należy je układać prostopadle do okna (równolegle do kierunku padania światła). Dzięki takiemu ułożeniu połączenia pomiędzy poszczególnymi panelami są mniej widoczne. Jeszcze jedna sztuczka - jeżeli układamy panele o wzorze klepki, a mamy długie, wąskie pomieszczenie - ułożnie ich w poprzek rozszerzy optycznie pomieszczenie.

 

Jeżeli kupiłeś panele o wzorze deski, to najważniejsze jest aby układając podłogę zachować ciągłość desek! Inaczej możesz zepsuć cały efekt. Wymaga to trochę dodatkowej pracy, ale na prawdę warto. Przed układaniem paneli, należy je posortować. W tym celu otwieramy pierwszą paczkę, wyjmujemy wszystkie panele i opieramy je obok siebie o ścianę. Otwieramy kolejną paczkę i wyjmując poszczególne panele dopasowujemy je do tych wcześniej wyjętych. We wszystkich paczkach powtarzają się te same deski. Można zauważyć, że jeżeli połączymy krótszymi brzegami dwa identyczne panele, to zachowują one ciągłość wzoru. Dlatego tak ważne jest posortowanie paneli przed układaniem. Następnie układając jeden rząd bierzemy panele z jednego stosu. Oczywiście jeżeli nie chcemy, żeby podłoga wyglądała w 100% idealnie (jest to mało naturalne), w pewnych momentach możemy zacząć układać panele z drugiego stosu. Jest to szczególnie polecane przy długich pokojach - wtedy wygląda to tak jakby w jednym rzędzie były dwie inne deski.

 

Panele laminowane mają trzech wrogów: wodę, piasek i nieodpowiednie środki czyszczące.

 

Woda

Panele laminowane są odporne na działanie wody (przecież trzeba je myć). Jednak ta odporność jest ograniczona. Jeżeli na powierzchni podłogi zostawimy wodę, to po kilku godzinach zacznie ona przedostawać się w głąb paneli. (W zależności od jakości paneli czas jest różny). Może się to skończyć tym, że brzegi paneli lekko podniosą się do góry, w wyniku napęcznienia płyty nośnej wykonanej z HDF-u. Dlatego myjąc panele, używaj wilgotnej, a nie mokrej szmaty lub mopa, a po wylaniu wody na powierzchnię - wytrzyj ją do sucha. Kupując panele warto też zapytać jak są one zabezpieczone przed wnikaniem wody. Pewne firmy stosują wodoodporne płyty HDF (droższe panele), a inne impregnują krawędzie paneli lub stosują wosk na krawędziach. Można też zabezpieczyć krawedzie paneli specjalnym uszczelniaczem.

 

Dokładna oferta na panele Kielce dostępna po kontakcie telefonicznym lub e-mail.

 

Piasek

Drobinki piasku, podobnie jak woda, są największym wrogiem paneli laminowanych. Piasek posiada właściwości ścierne, więc jeżeli dostanie się na podłogę i nie zostanie z niej usunięty, z czasem może poczynić spore szkody. Dlatego bardzo ważne jest żeby w pomieszczeniach, które bezpośrednio graniczą z podwórkiem, umieścić wycieraczkę, której zadaniem jest przechwycenie piasku wnoszonego na butach.

 

Środki czyszczące

Paneli laminowanych nie wolno myć wodą z dodatkiem środków zawierających wosk. To co jest dobre dla paneli drewnianych, nie koniecznie musi być również dobre dla paneli laminowanych. Po umyciu paneli takim środkiem, na powierzchni mogą pojawić się brzydkie smugi. W takim przypadku najlepiej od razu kupić środek do usuwania wosku i jeszcze raz umyć panele używając tego środka. Do mycia paneli podłogowych nie wolno również używać żadnych środków posiadających właściwości ścierne.

źródło: durka.com.pl


Bezpłatna i niezobowiązująca wycena

Wykonujemy nawet najbardziej wymagające projekty, których większość innych ekip niemających odpowiedniej wiedzy praktycznej jak i teoretycznej po prostu boi się podjąć.

Dowieziemy oraz wniesiemy materiały budowlane

Oferujemy transport zakupionych materiałów wraz z ich wniesieniem na terenie województwa świętokrzyskiego.

Kulturalna i profesjonalna obsługa

Gwarantujemy profesjonalne obsługę klienta oraz doradztwo wysoko wykwalifikowanych specjalistów.